مشخصات فایل@تحقیق همه چیز در مورد روزه@

تحقیق همه چیز در مورد روزه|34054242|sth40248989|دانلود تحقیق روزه, پاورپوینت روزه, تحقیق در مورد روزه, مقاله روزه, دانلود پاورپوینت روزه,تحقیق دانش آموزی روزه, پروژه روزه, تحقیق درباره ی روزه, تحقیق راجع به روزه, تحقیق با موضوع روزه, پایان نامه روزه, تحقیق کلاسی روزه
با ما همراه باشید با موضوع تحقیق همه چیز در مورد روزه

دانلود تحقیق با موضوع همه چیز در مورد روزه،
در قالب word و در 50 صفحه، قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق:
روزه درلغت به معني بازداشتن و خودداري كردن است. بطور مطلق ، چه خودداري و امساك از خوردنيها و آشاميدني ها باشد و چه خودداري و امساك از سخن گفتن و عمل كردن . روزه در فقه اسلامي آن است كه انسان براي انجام فرمان خداوند عالم از اذان صبح تا مغرب از چيزهائي كه روزه را باطل ميكند و شرح آنها بعدا“ گفته ميشود خودداري نمايد.
مراتب و درجات روزه داران:
روزه داران با توجه به قلمرو روزه اي كه گرفته اند و محدوده امساكي كه كرده اند مراتب و درجاتي دارند :
1 . روزه عوام :
روزه عوام عبارت از اين است كه شخص روزه دار از خوردن و آشاميدن و مبطلات ديگر روزه امساك و خودداري نمايد و افطار اين روزه انجام مبطلات آن است.
2 . روزه خواص :
روزه خواص عبارت از اين است كه شخص روزه دار علاوه بر اين كه مبطلات روزه عوام را ترك كند ، چشم و گوش و دهان ودست و پا و ساير اعضا و جوارح خويش را از گناهان و معصيت ها باز دارد ، افطار اين روزه ارتكاب گناه و انجام معصيت است .
3 . روزه خواص الخواص :
روزه خواص الخواص عبارت است از ايت كه شخص روزه دار ، قلب خويش را از اشتغال به افكار دنيويه و به طور كلي از اشتغال به غير خدا باز دارد . افطار اين روزه توجه به غير خدا است ، اين روزه مخصوص انبياء و اوليا و مقربين است ...